PRZEKAZ SWÓJ 1% PODATKU na rzecz KPR WOLSZTYNIAK WOLSZTYN

Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym PIT wypełnić odpowiednie pole wpisując numer KRS i kwotę nie przekraczającą 1% Twojego podatku! Jest to bardzo proste, Ciebie to nic nie kosztuje (1% podatku nie przekazany nikomu - trafi do budżetu państwa!), a Wolsztyniakowi z pewnością bardzo pomoże!

KROK 1. Wypełnienie zeznania rocznego PIT
Po zmianach prawnych przekazanie przez podatników swojego 1% dla Stowarzyszenia KPR "Wolsztyniak" w roku 2019 jest niezwykle proste. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-37). Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania podatkowego wpisujemy nazwę "WOLSZTYNIAK WOLSZTYN 8541” i numer pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym czyli KRS 0000270261. Wpisujemy także kwotę, którą chcemy przekazać dla Stowarzyszenia, nie może ona jednak przekraczać 1 % podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół.

KROK 2. URZĄD SKARBOWY

Przekazuje pieniądze dla Stowarzyszenia "KPR Wolsztyniak Wolsztyn”. Pieniądze - 1% podatku należnego - na konto wybranej organizacji przekaże urząd skarbowy w terminie do 3 miesięcy.
Uwaga!!!: Podatnik nie może podzielić swojego 1% między kilka organizacji. Jak w dobry sposób spożytkujemy środki z 1%? Planujemy zakupić nowy sprzęt sportowy dla naszych zawodników. Ponadto pieniądze przeznaczymy na działalność naszego Klubu w rozgrywkach młodzieżowych (wynajem hal, transport na mecze ligowe, obozy przygotowawcze etc.).