alt  W styczniu br. do Starostwa Powiatowego wpłynęło zaproszenie ze Związku Sportowego Miasta Neunkirchen. Dotyczyło ono wyjazdu juniorów młodszych (rocznik 1997 i 1998) klubu KPR „Wolsztyniak” na okolicznościowy turniej piłki ręcznej.

GALERIA Z TURNIEJU


Zgodnie z tym zaproszeniem reprezentacja juniorów w składzie


1. Mateusz Lewandowski
2. Dawid Sokołowski
3. Kamil Krüger
4. Mateusz Kaczorowski
5. Oskar Tomiak
6. Kacper Gawron
7. Bartek Mrozek
8. Cezary Utrata
9. Marcel Utrata
10. Cezary Siejek
11. Tomek Horowski
pod opieką trenera Andrzeja Lisieckiego, członka Zarządu klubu Zenona Młynkowiaka i mojej osoby udała się w dniu 4 kwietnia br. w podróż do zaprzyjaźnionego miasta Neunkirchen (Niemcy).


 

 

Po całodniowej podróży zameldowaliśmy się w ośrodku wypoczynkowym dla młodzieży o dźwięcznej nazwie „ROBINSONDORF.
Drugi dzień pobytu to wspaniała wycieczka z wyjazdem do historycznego miasta Saarburg a następnie młodzież wraz z opiekunami miała okazję być w Luksemburgu we Francji. W pierwszym z tych krajów byliśmy w Schengen, natomiast i Francji w miejscowości Cattenom, gdzie działa elektrownia atomowa. W miejscowości Saarburg wielką atrakcją dla młodzieży był letni tor saneczkowy, z którego dzięki gospodarzom mogli korzystać do woli.
Późnym popołudniem wróciliśmy do ROBINSONDORF aby następnego dnia uczestniczyć w turnieju sportowym.
Rozegraliśmy następujące mecze:
KPR Wolsztyniak – TUS Hamburg 13 : 20
KPR Wolsztyniak – JSG HF Ilital 21 : 13
KPR Wolsztyniak – TUS Wiebelskirchen 17 : 9
W tym miejscu należy dodać, iż zespół z Homburga to chłopcy wiekowo starsi, którzy w tym turnieju wygrali wszystkie spotkania i to dużą różnicą bramek. Nasi chłopcy zaś dzięki ambitnej grze i wysokim umiejętnościom zajęli w turnieju drugie miejsce otrzymując puchar oraz dyplom i dobrej jakości piłkę marki HUMMEL.
Wieczorem tego samego dnia odbyło się spotkanie z kierownictwem Związku Sportowego Miasta Neunkirchen, podczas którego wszyscy zawodnicy otrzymali z rąk Pana Artura Gräser – Dyrektora Związku Sportowego Miasta Neunkirchen pamiątkowe torby turystyczno-sportowe, a opiekunowie torby do laptopów.
W rewanżu nasi młodzi sportowcy przekazali na ręce Pana Artura Gräser i osób towarzyszących podziękowania za przygotowanie naszej wizyty. Ja otrzymałem od chłopaków wspomnianą wyżej piłkę z podpisami zawodników.
W niedzielny poranek po dobrym śniadaniu udaliśmy się w podróż powrotną do Wolsztyna, gdzie zameldowaliśmy się o godzinie 20:00.
Należy również zaznaczyć, że Pan Artur Gräser umożliwił zarówno mnie jak i Panu Andrzejowi Lisieckiemu spotkanie z Zastępcą Burmistrza Miasta Neunkirchen, podczas którego omówiliśmy możliwości szerszej współpracy sportowej w latach następnych. Podczas tego spotkania wspomniałem o dużych osiągnięciach naszych lekkoatletów. Spotkało się to z dużym zainteresowaniem ze strony gospodarzy i być może w 2015 roku będziemy razem z piłkarzami ręcznymi gościć lekkoatletów organizując miting lub mecz międzypaństwowy.
I już na zakończenie pragniemy podkreślić wspaniałe wręcz zachowanie naszej młodzieży podczas całego wyjazdu.
Jako opiekunowie stwierdziliśmy, że byli bardzo dobrymi ambasadorami naszej małej ojczyzny.
Młodzieży dziękując za taką postawę powiemy krótko: „tak trzymać”

Należy dodać, że wyjazd był możliwy dzięki sponsorom- przedsiębiorcom z naszego powiatu, którzy w dużej części pokryli koszty transportu. Za to również składamy, w imieniu klubu i młodzieży, serdeczne podziękowania.

Andrzej Lisiecki  - Trener

Zenon Młynkowiak - Skarbnik KPR Wolsztyniak

Ryszard Kurp - Starosta Wolsztyński

Info: www.powiatwolsztyn.pl