Przed nami kolejne spotkanie piłkarzy ręcznych. Tym razem przeciwnikiem  naszego klubu będą akademicy w Warszawy zespół, który w pierwszych dwóch  kolejkach nie zdołał pokonać swoich rywali. W pierwszym meczu w Kościerzynie  przegrali różnicą pięciu bramek w drugim przegrali na własnym parkiecie z  Wybrzeżem siedmioma oczkami.

 Drużyna z Warszawy przed sezonem przeszła dość  sporą rewolucję kadrową. Z klubu ubyło kilku cenionych zawodników lecz szeregi  uzupełniło wiele nowych twarzy. Do drużyny dołączyli Rafał Chełmiński z SMS-u ZPRP  Gdańsk, Piotr Bury (bramkarz), Bartłomiej Siedlik, Bartłomiej Kiełbasiński, Bartosz Monikowski, Mateusz Rutkowski i Tomasz Morąg. Zespół ma także nowych trenerów: Robert Bliszczykow i Sławomir Monikowski. W tym sezonie ekipa z Warszawy będzie liczyła około trzydziestu zawodników co pozwoli na unikniecie problemów jakie były wiosną kiedy to bardzo nieliczny skład i plaga kontuzji nie pozwalała na przeprowadzenie sensownych treningów.
Przygotowania Warszawiaków do sezonu to około dziesięciu sparingów, które nie wypadły najlepiej, choć trenerzy twierdzą, że były one dobrą nauką przed walka o punkty i pomogły wyłonić czołowy trzon drużyny. Celem zespołu w tym sezonie będzie uporządkowanie stylu gry po słabym poprzednim sezonie. Sam trener twierdzi, że pierwsza liga jest zupełnie nieprzewidywalna, ale liczy na dobrą postawę swoich zawodników. Wprawdzie ciężko będzie rywalizować im z czołowymi drużynami ligi ale górna część tabeli wydaje się być w ich zasięgu. Całkiem dobrze w pierwszej kolejce spisali się Monikowski i Wolski, którzy rzucili po siedem bramek. W drugim meczu ładnie zagrał Puszkarski Paweł trafiając pięć bramek.
My jednak liczymy na kolejne dwa punkty. Po ostatniej wygranej z zespołem z Gdyni i bardzo dobrej grze nowych zawodników Wolsztyniaka wszyscy jesteśmy przekonani, że nasza ekipa bez problemów poradzi sobie z akademikami. Mecz w najbliższą sobotę o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.