Przed nami mecz derbowy z beniaminkiem ligowym MKS Poznań. Drużyna gości, która rewelacyjnie spisuję się jako debiutant na tym szczeblu rozgrywek do Wolsztyna przyjedzie w najsilniejszym składzie i z pewnością będzie się starała wywieźć choć jeden punkt ze Świtezianki.

Podopieczni trenera Domana Leitgebera w tym sezonie zdobyła 16 punktów tracąc do Wolsztyniaka 6 oczek i aktualnie zajmują 8 miejsce w ligowej tabeli. Drużyna z Poznania startując w rozgrywkach postanowiła sobie ukończyć sezon w środku tabeli a konsekwentną grą całkiem dobrze jej to wychodzi. W ostatnim swoim spotkaniu doznali sromotnej porażki i mocnej lekcji od Wybrzeża, które wywiozło z Poznania 2 punkty pokonując gospodarzy różnicą 11 bramek. Ten stan rzeczy akurat był bardzo przewidywalny, natomiast poznaniacy bardzo dobrze zagrali w 17 kolejce, w której to w meczu wyjazdowym w Kościerzynie zdołali zremisować i zdobyć cenny dla siebie punkt.
W spotkaniu poznaniaków z liderem ligi w drużynie gospodarzy całkiem dobrze spisywali się Tokaj, Komisarek i Jakub Kasperczak, w meczu z Sokołem natomiast 8 bramek rzucił Rafał Niedzielski i 5 Damian Bartłomiejczyk. Ciężko wśród zawodników MKS’u znaleźć wyróżniającego się gracza co z pewnością kłopotem dla Marcina Pietruszki. W pierwszej rundzie w pojedynku Wolsztyniaka z poznaniakami, nasi zawodnicy bez problemu wywieźli z tereny rywala dwa punkty pokonując gospodarzy 21:34 choć do przerwy Wolsztyniak wygrywał zaledwie jednym oczkiem. To druga połowa przesądziła o wygranej i rewelacyjna gra Alana Raczkowiaka jak i Huberta Kaczmarka i Krystiana Kuty nie pomijając Jarka Płócieniczaka.
Miejmy nadzieję, że Wolsztyniak spokojnie poprowadzi sobotnie spotkanie i dwa punkty w derbach wielkopolski zostaną w Wolsztynie.