KPR Wolsztyniak Wolsztyn – AZS UKW Bydgoszcz 32:21 (13:10)
Wolsztyniak – Piskorski, Utrata, Płóciniczak 1, Szutta N. 2, Rogoziński 1, Szutta P. 2, Wasilek 4, Kaczmarek 8, Pietruszka, Raczkowiak 2, Podleśny 1, Chrapa 6, Czekałowski, Wajs 2, Horowski, Kuta 3.Kary: 6 min.
AZS Bydgoszcz: Makowski, Paulus - Matlach 7, Wojdak 4, Zakrzewski 4, Bieranowski 2, Łyszczarz 1, Wiśniewski 1, Zaborowski 1, Kłos 1, Kowalczyk, Grębowicz.
Kary: 6 min.
Karne: 2/3.

Widzów: 420
Sędziowali: Grzegorz Christ oraz Tomasz Christ (woj. dolnośląskie).

Nasi zawodnicy rewelacyjnie rozpoczęli sobotnie spotkanie mimo iż pierwszą bramkę meczu zdobyli przyjezdni to kolejne sześć należało do Wolsztyniaka z czego cztery zdobył Andrzej Wasilek i tak w 13 minucie mieliśmy na tablicy wynik 6:1. Wówczas natychmiast poprosił o czas dla swojej ekipy Jarosław Knopik co otrzeźwiło trochę akademików, którzy zaczęli odrabiać starty. Po bramkach Matlacha i Zakrzewskiego goście doszli nasz zespół na dwie bramki (7:5). Młodym zawodnikom z Bydgoszczy jednak nie starczyło sił na wyrównanie wyniku i znów gospodarze odskoczyli na kilka oczek i w 22 minucie Wolsztyniak wygrywał różnicą 6 bramek (12:6). W tym momencie powtórzyła się sytuacja z 13 minuty, trener gości wziął czas a tuż po rozpoczęciu gry znów mocne uderzenie Bydgoszczy by do szatni oba zespoły schodziły z wynikiem 13:10 na konto Wolsztyniaka.

Druga część gry to rewelacyjny początek Wolsztyniaka. W ciągu piętnastu minut nasi zawodnicy zdobyli 11 bramek tracąc zaledwie 4 i w tym momencie zespół Marcina Pietruszki prowadził dziesięcioma bramkami. Ostatni kwadrans gry trener Knopik zastosował swój model gry ściągając bramkarza i wystawiając siódmego zawodnika w pole. O tego momentu gra w obu zespołach wyglądała bardzo chaotycznie. Akademicy gubili się w ataku i często tracili w nieprzemyślanych akcjach. Wolsztyniak również nie do końca wiedział jak zagrać w obronie, na szczęście ten styl gry nie przyniósł efektów bramkowych dla gości mimo iż udało im się troszkę zmniejszyć straty. Warto dodać iż swoją drugą bramkę w sezonie zdobył nasz bramkarz Jarek Płóciniczak, który zaczyna piąć się w górę w klasyfikacji strzelców drużyny :]

Kolejne spotkanie Wolsztyniaka już w następną sobotę. Nasz zespół rozegra mecz z Pomezanią Malbork, która zajmuje trzecią lokatę w tabeli. Mecz ten jest przełożony z 29 marca na prośbę gości. Spotkanie wyjątkowo o godzinie 18.00.