Meble Wójcik Elbląg – KPR Wolsztyniak Wolsztyn 29:36 (17:17)

Wolsztyniak - Utrata, Piskorski, Płóciniczak, Sarbak, Szutta N. 3, Rogoziński 1, Szutta P. 2, Kaczmarek 5, Pietruszka 7, Raczkowiak 7, Podleśny 1, Chrapa 2, Wajs 7, Kuta 1.
Kary: Rogoziński 2min, Szutta P. 2min, Podlesny 2min.
Karne: 3/3
Widzów: 150

Nasi zawodnicy do Elbląga pojechali z chęcią zrehabilitowania się kibicom za porażkę w poprzednią sobotę i ten plan zrealizowali w stu procentach. Pierwsza połowa spotkania do dość zacięty pojedynek. Przewaga należała raz do jednej raz do drugiej drużyny (2:3, 7:6, 7:8, 10:9). Żadna z ekip nie mogła wyjść na prowadzenie większe nić 2 bramki. Dopiero pod koniec pierwszej połowy i 4 bramkom z rzędu za sprawą Alana, Huberta i Norberta Szutty Wolsztyniak objął czterobramkowe prowadzenie, niestety gospodarze znów dogonili naszych i do szatni zespoły schodziły z remisem.

Druga połowa to zupełnie inna gra i mocny atak naszej drużyny. W przeciągu 18 min Wolsztyniak zdobył 10 bramek, tracąc tylko 4 i zdecydowanie objął prowadzenie. W 48 min na tablicy mieliśmy wynik 21:28 i już wiedzieliśmy, że to spotkanie będzie wygrane. Kolejne minuty to ciąg dalszy prostych błędów w obronie gospodarzy co konsekwentnie wykorzystywał Wolsztyniak. W ostatnich 10 minutach wpadło aż 14 co świadczy o słabej obronie jednej jak i drugiej ekipy. W ostatnich 120 sekundach Wolsztyniak zdobył jeszcze trzy bramki i wygrał to spotkanie różnicą 7 trafień.