zbigniewmarkuszewski

  Po półtorarocznej przygodzie z KPR Wolsztyniak ze stanowiskiem trenera żegna się  Wojciech Hanyż. Po wzlotach i upadkach naszej drużyny, zarząd klubu postanowił  zatrudnić Zbigniewa Markuszewskiego.


58-letni trener ma na swoim koncie wiele sukcesów i stanowiska trenerskie na ławkach wielu wysoko postawionych klubów m.in. Wybrzeże Gdańsk, MMTS Kwidzyn (w 13-letniej historii doprowadził zespół do wicemistrzostwa Polski oraz wywalczył awans do Chellenge Cup, z kolei w 2009r wywalczył trzecie a rok wcześniej 4 miejsce w Superlidze), kolejne kluby jakie prowadził to Chrobry Głogów a ostatnio Nielbę Wągrowiec.
Zbigniew Markuszewski był również jednym z kandydatów na trenera polskiej reprezentacji, miał zastąpić Bogdana Wentę.
(W pierwszym etapie wyboru nowego selekcjonera polskich piłkarzy ręcznych branych po uwagę było siedmiu trenerów.
Na liście tej zabrakło nazwiska Zbigniewa Markuszewskiego. Jak sam podkreśla, obecnie, chce się poświęcić pracy w głogowskim klubie, który prowadzi drugi sezon. - Podczas rozmowy z działaczami Polskiego Związku Piłki Ręcznej powiedziałam, że mnie to nie interesuje. Chcę pracować w klubie, w Głogowie. Z pełną świadomością przyjąłem tę pracę i chcę osiągnąć sukces. Kadrę zostawiam młodszym trenerom - oznajmia w wywiadzie dla Głosu Głogowa).

W dniu wczorajszym Zbigniew Markuszewski pierwszy raz poprowadził trening z naszą drużyną.
W najbliższą sobotę będziemy mogli już zobaczyć jak poprowadzi zespół w meczu z MKS Grudziądz.