Wczorajszy dzień pozostanie z pewnością na długo w naszej pamięci. Obchody 25 rocznicy istnienia klubu były prawdziwym świętem piłki ręcznej Dwa mecze ligowe w seniorskim wydaniu, uroczysta akademia, na której wyróżniono zasłużonych trenerów, masażystów, zawodników oraz działaczy 🥇 Swoje pięć minut mieli również chłopcy z drużyny Dzieci. Najpierw w meczu pokazowym zaprezentowali swoje umiejętności 🤾‍♂️ a potem uczestniczyli w przedmeczowej prezentacji zespołów seniorskich 👍 Kibice wchodząc na Świteziankę mogli na chwilę "przenieść się w czasie", oglądając wystawę zdjęć, kolekcję corocznych klubowych kalendarzy czy też strojów meczowych ❤️🖤 Wszystko to powodowało wzrost napięcia przed meczem. Zwieńczeniem obchodów miało być spotkanie XI kolejki drugiej ligi z Tęczą Kościan. Licznie zgromadzona publiczność była świadkami bardzo dobrego widowiska. Oba zespoły od pierwszych minut narzuciły szaleńcze tempo, skupiając się głównie na ofensywie. Gra toczyła się bramka za bramkę, prowadzenie zmieniało się wielokrotnie. Żaden z zespołów nie potrafił zbudować większej przewagi niż dwa gole. Pierwsza połowa kończy się prowadzeniem gości 17:15. Na drugą część spotkania wyszliśmy podbudowani dobrą grą i z nadzieją, że uda się pokonać faworyzowany zespół Tęczy Kościan. Pierwsze trafienie po przerwie zaliczli przeciwnicy, ale dzięki skutecznej grze w 37 minucie wyszliśmy na prowadzenie 21:20. Kolejne minuty to dalszą wymiana ciosów, w 46 minucie na tablicy remis 25:25. Niestety o kolejnych minutach chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Błędy i nieskuteczne rzuty powodują, że goście zdobywają łatwe bramki z kontrataku. Pięciominutowy przestój rozłożył nas na łopatki. Przegrywamy ten fragment meczu 0:7 (25:32) 😭 nie poddalismy się jednak i walczyliśmy do końca, odrabiając część strat. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 33:37.
Do dobrego poziomu sportowego obu zespołów dostosowali się również kibice, tworząc niesamowitą atmosferę na trybunach. Licznie zgromadzona nasza publiczność i sektor kibiców z Kościana, byliście współautorami tego wspaniałego święta piłki ręcznej ❤️👏👏🖤

Wolsztyniak Wolsztyn - Tęcza Kościan 33:37 (15:17)
Kruk Jarosław, Tajchert Oskar - Wojtkowiak Michał 9, Frąckowiak Bartosz 7, Głowacki Jakub 6, Pietruszka Marcin 6, Siejek Kacper 4, Trybuś Karol 1, Gawron Kacper, Żok Kacper, Drożdżyński Jakub, Hruświcki Wojciech, Piątkowski Arkadiusz, Piątkowski Jakub, Górecki Mateusz, Lewandowski Mateusz