Nielba Wągrowiec - Wolszyniak Wolsztyn 32:27 (16:15)

 

  Wolsztyniak: Kapela, Płóciniczak - Kaczmarek 10/4, Szutta 4/1, Wasilek 3, Raczkowiak 3, Chrapa 3, Wajs 2, Kuta 2, Czekałowski, Horowski, Rogoziński.
Karne: 5/8, Kary: 4 min.
  Nielba: Konczewski, Marciniak - Tarcijonas 7, Tórz 4, Biniewski 4, Obiała 4, Białaszek 4, Świerad 4/1, Widziński 2, Krawczyk 1, Jankiewicz 1, Skrzypczak 1/1, Oliferchuk, Pawlaczyk, Pietrzkiewicz.
Karne: 2/2, Kary: 6 min.
Kary: Nielba - 6 min. (Pawlaczyk - 4 min., Świerad - 2 min.); Wolsztyniak - 4 min.
(Kaczmarek - 4 min.).
Sędziowie: Jerlecki - Łabuń
Widzów: 350.

 


Do sobotniego spotkania nasi zawodnicy przystąpili bardzo zmotywowani i zdecydowanie nie chcieli tanio sprzedać skóry. Pierwsze dwie bramki meczu strzelili gospodarze, ale szybka reakcja naszych graczy pozwoliła wyjść nam na prowadzenie. Po celnych rzutach Horowskiego, Raczkowiaka i Kaczmarka, Wolsztyniak prowadził 2:3. Kolejne minuty gry to delikatna przewaga Nielby. Zawodnicy gospodarzy mozolnie lecz skutecznie wykańczali akcje i wyszli na prowadzenie. Praktycznie cała pierwsza połowa to gra bramka za bramkę z 2-3 punktową przewagą dla Nielby. Sama końcówka pierwszych trzydziestych minut to podryw naszej drużyny. Przez ostanie 4 minuty to strzelecki pokaz naszej drużyny. Wolsztyniak zdobył pięć bramek tracąc zaledwie dwie. Do szatni zawodnicy schodzili z wynikiem 16:15 dla gospodarzy.
Druga część gry rozpoczęła się ostrym natarciem naszej ekipy. W ciągu 7 pierwszych minut zdobyliśmy 5 bramek tracąc zaledwie 2 i w 37 minucie podopieczni Pietruszki wyszli na prowadzenie. Na tablicy widniał wynik 18:19 i wszystko było możliwe. Niestety Nielba zaczęła odrabiać straty a od 43 do 56 minuty nastąpiło załamanie naszej drużyny. Zawodnicy nie byli w stanie zatrzymać gospodarzy. Przez trzynaście minut tracimy 10 bramek zdobywając tylko dwie. I choć na sam koniec trochę udało się zniwelować rezultat a przyczynił się głównie do tego Hubert Kaczmarek to ostateczny wynik był na korzyść gospodarzy. Mecz zakończył się wynikiem 32:27.
Hubert Kaczmarek strzelając aż 10 bramek w tym spotkaniu z pewnością podskoczy w generalnej klasyfikacji strzelców ligi. Bardzo cieszył w tym spotkaniu doping naszych kibiców, którzy bardzo licznie zgromadzili się w wągrowieckiej hali. Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę na własnym terenie. Rywalem Wolsztyniaka będzie Warmia Traveland Olsztyn. Serdecznie Zapraszamy.
Hej Wolsztyniak.