AZS UKW Bydgoszcz - Wolsztyniak Wolsztyn 16:33 (9:16)

Wolsztyniak: Kapela, Płóciniczak - Kaczmarek 9, P. Szutta 4, Wajs 4, Wasilek 1, Raczkowiak 2, Nowak, Kuta, Rogoziński 5, Pietruszka 2, Podleśny 1, Chrapa 2, Horowski 3.
Karne: 2/2
AZS UKW: Makowski, Paulus - Żochowski 2, Zaborowski 1, Wiśniewski, Rupp 3, Matlach 6, Kłoś, Kocikowski, Zakrzewski 1, Łyszczarz 1, Orędowicz, Wojdak 2, Siekacz.
Karne: 1/4
Widzów: 100.


Całe sobotnie spotkanie naszej drużyny było dość monotonne, gospodarze ani przez chwilę nie byli w stanie nawiązać jakiejkolwiek walki. Wolsztyniak był zdecydowanie lepszą drużyną co pokazuje wynik meczu.

Pierwszą bramkę spotkania zdobyli akademicy (Matuesz Matlach) i wynik 1:0 był jedyną przewagą w meczu dla gospodarzy. Wolsztyniak bez większych problemów szybko odskoczył by w 7 minucie prowadzić już 1:4, nie zwalniając tempa, dobrze grając w ataku jak i obronie ciągle powiększali przewagę. Gospodarze grali bardzo słabo, brakowało im umiejętności i zgrania co dobitnie wykorzystywał Wolsztyniak. Bardzo dobrze dysponowany Hubert Kaczmarek, który tego dnia obchodził swoje urodziny w pierwszych trzydziestu minutach strzelił aż 5 bramek. Naszą bramkę zamurował Michał Kapela co z pewnością nie pomagało ekipie z Bydgoszczy. Zawodnicy do szatni schodzili z wynikiem 9:16 a trener Pietruszka mógł być spokojny o rezultat spotkania.
Druga część gry przebiegała niemal identycznie, pełna dominacja Wolsztyniaka i bezradność gospodarzy. Na naszej bramce stanął Jarek Płóciniczak i godnie zastąpił Kapelę, bronił równie dobrze a chwilami wyłapywał piłki praktycznie nie do obrony. Nasza drużyna miała kilka rewelacyjnych zrywów zdobywając 4-5 bramek z rzędu co pozwoliło Marcinowi Pietruszce na wpuszczenie na boisko chłopaków z ławki, którzy pokazali na co ich stać. Bramki dla drużyny wbijali niemal wszyscy zawodnicy co rzadko możemy oglądać. Mecz zakończył się wysoką różnicą bramek co cieszy wszystkich kibiców. Miejmy nadzieję, że równie dobrze Wolsztyniak zagra najbliższy mecz 9 kolejki z Elblagiem.