17IKONA

 

  KPR Wolsztyniak - AZS AWF Bielsko Biała 33:27 (15:14)

 

  Wolsztyniak - Płóciniczak, Piskorski - Sarbak, Szutta P. 2, Rogoziński 4, Szutta N. 6,  Gaweł, Głowacki, Pietruszka 4, Gessner, Raczkowiak 2, Podleśny, Chrapa, Wajs 3,  Radny 3, Kuta 9.

 

Kary: Wajs 2min, Kuta 4min 

Żółte kartki: Gessner, Raczkowiak, Podleśny

ASZ AWF - Adamiuk, Zielonko, Chodler, Wasilek 5, Helman 6, Chmurski, Stefaniec 5, Mentel, Kula 4, Jaszczuk 1, Pezdapiotr 2, Krawczyk, Kubatka 1, Wędrak 3.

Kary: Wasilek 2min, Stefaniec 2min, Pezdapiotr 4min, Krawczyk 2min

Żółte kartki: Helman, Stefaniec, Kubatka

Kibiców: 400


Mecz z ostatnią w tabeli drużyną akademików z Białej Podlaskiej miał być lekką przeprawą po dwa punkty bez większych problemów - niestety nie brakowało ich w pierwszej połowie. Mecz nasi zawodnicy rozpoczęli spokojnie choć to nie oni zdobyli pierwszą bramkę. Z upływem minut Wolsztyniak wychodził na prowadzenie powiększając przewagę z minuty na minute by po kwadransie gry prowadzić 13:6. Wówczas nasza drużyna zupełnie się pogubiła i w ciągu 8 minut straciła 8 bramek, zdobywając zaledwie 2. Tym samym akademicy dogonili nasz zespół i do szatni schodzili ze stratą jednej bramki do naszej ekipy.
Druga część gry była całkiem zacięta, bramki wpadały raz dla jednej raz dla drugiej drużyny. Podopiecznie Wojtka Hanyża częściej wykorzystywali b łędy rywali co pozwoliło im się lekko odskoczyć przyjezdnym. W 42 minucie gry na tablicy mieliśmy rezultat 25:20 dla naszej drużyny. Od tej chwili kibice mogli już odetchnąć i spokojnie oglądać mecz, który do ostatniego gwizdka nie oszałamiał jakąścią gry, najważniejsze, że dwa punkty zostają w Świteziance.
Kolejne spotkanie naszej ekipy to wyjazd do Olsztyna na niezwykle ciężki bój z czwartą w tabeli Warmią.