Herb Wolsztyniaka

 

Przygotowania:

 


KPR Wolsztyniak 3 sierpnia rozpoczął przygotowania do zesonu 2015/2016. Pierwszy tydzień treningów odbywał się na stadionie miejskim w Wolstynie. Trener Hanyż postanowił na początek rozruszać drużynę i skupić się na kondycji. Drugi tydzień przygotowań to naprzemian stadion z siłownią na Świteziance i zakończenie 14 dni przygotowań to pierwszy sparing z drużyną ze Swarzędza w Nowym Tomyślu. Kolejne tygodnie przygotowań to już zajęcia z piłką na hali i ciąg dalszy zmagań na siłowni. Okres przygotowań do sezonu kończy się w piątek 11 września tuż przed pierwszym meczem ligowym w Gdyni.

 

Sparingi:

W trakcie przygotowań Wolsztyniak rozegra minimum 7 spotkań sparingowych.
15.08.2015 - Mecz ze Swarzędzem w Nowym Tomyślu.
22.08.2015 - Mecz z Ostrovią w Ostrowie Wielkopolskim.
25.08.2015 - Mecz z AZS AWF w Zielonej Górze.
29.08.2015 - Mecz z Siódemką Legnica i Nielbą Wągrowiec w Legnicy.
01.09.2015 - Mecz z AZS AWF Zielona Góra w Wolsztynie - 19:00
05.09.2015 - Mecz z Siódemką Legnica w Wolsztynie - 13:00
Planowane są jeszcze mecze sparingowe z drużynami z Poznania - poinformujemy o nich, kiedy zostaną podane dokładne daty.


Wzmocnienia:


W sezonie 2015/2016 do drużyny dołączy trzech zawodników. Jako pierwszy jest Kacper Pawłowski, który dotychczas reprezentował barwy SMS'u Gdańsk, w którym zakończył rozgrywki i powrócił do swojego macierzystego klubu - Chrobrego Głogów. Wolsztyniak w porozumieniu z zarządem Chrobrego postanowił wypożyczyć wysokiego obrotowego, który będzie dojeżdżał na treningi i mecze wraz z Tomaszem Piskorskim, który również przedłużył umowę z naszym klubem. Do składu dołączy również Filip Szała. Pochodzący z Wolsztyna zawodnik również dotychczas reprezentował Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Rozgrywający w ostatnich 12 meczach zdobył 19 bramek i był wyróżniającym się zawodnikiem w Gdańsku. Ostatnim zawodnikiem, który dołączy do Wolsztyniaka to dobrze wszystkim znany Hubert Kaczmarek, którego nie trzeba przedstawiać. Miejmy nadzieję, że wszyscy ci zawodnicy zaklimatyzują sie dobrze w naszej ekipie i w nowym sezonie pokażą dobrą grę.


Osłabienia:


Tutaj na całe szczęście nie ma o czym pisać. Wszyscy zawodnicy, którzy w poprzednim sezonie grali w naszej drużynie będą ją reprezentowali w sezonie 2015/2016.