KPR Wolsztyniak vs Pomezania Malbork - Sobota godź. 17.oo

 

Zespół z Malborka będzie naszym pierwszym rywalem drugiej rundy. Mecz zapowiada się bardzo emocjonująco gdyż przeciwnicy mają tyle samo punktów co nasz zespół. W pierwszym spotkaniu tych drużyn lepsza okazała się Pomezania pokonując Wolsztyniaka dwoma bramkami (33:31). Wówczas rewelacyjnie zagrali Norbert Szutta i Hubert Kaczmarek, którzy zdobyli prawie połowę zdobytych przez zespół bramek, łącznie 15. W składzie rywali najskuteczniejsi byli Boneczko i Cieślak strzelając po 9 goli.


Zespół Pomezani od nowej rundy wzmocni nowy 26letni Damian Piórkowski wychowanek Wisły Płock. Młody gracz ze sporym dorobkiem juniorskim. Mogliśmy go oglądać już w Wolsztynie podczas MP Juniorów w 2007 roku kiedy to miedzy innymi dzięki jego zasłudze zdobyli złoty medal. Piórkowski ma na swoim koncie również złote i srebrne medale w rozgrywkach młodzików, juniorów młodszych, juniorów i spore sukcesy w roli seniora. W roku 2010 przeszedł do Juranda Ciechanów, z którym awansował do Superligi. W barwach Juranda zagrał 48 spotkań wielokrotnie pełniąc rolę dyrygenta zespołu zdobywając aż 160 bramek. W tym momencie przejmie rolę Jakuba Kościelnego, który złapał kontuzję. Będzie to niewątpliwie spore wzmocnienie dla naszych sobotnich przeciwników.

 

Zawodnicy Pomezani również jak Wolsztyniak podczas przygotowań do II rundy rozgrywał spotkania sparingowe. Za swych rywali miał m.in. Warmię Olsztyn (remis) SMS Gdańsk (wygrana) dwukrotnie Wójcik Meble Elbląg (remis i wygrana) oraz zespół z Superligi: MMTS Kwidzyn (porażka).
Jeśli chodzi o przygotowanie naszej drużyny do tego meczu sprawa wygląda dość nieciekawie. Trener Pietruszka będzie miał spory problem z uzbieraniem silnego składu. Spora część zawodników doznała kontuzji. Najlepszy strzelec Hubert Kaczmarek w nieszczęśliwym wypadku stracił kawałem palca prawej dłoni, bramkarz Płuciniczak ma naciągnięty miesień i nie zagra na pewno w dwóch najbliższych spotkaniach. Niedawno z chorobami walczyli m.in..Maciej Wajs, Damian Kubiak. Norbert Szutta, spędził kilka dni w szpitalu z poważnym zatruciem żołądka. Miejmy nadzieję, że przez tych parę dni większość zawodników wróci do zdrowia i pomogą zdobyć dwa punkty w tym ważnym meczu.
Spotkanie z Pomezanią rozpocznie się o godzinie 17.00 w najbliższą sobotę a cztery dni później Wolsztyniak jedzie 400km do Elbląga urwać punkty Wójcikowi Meble.