sms

Wolsztyniak: Płócieniczak, Utrata - Pietruszka 8, Kaczmarek 7, Wajs 6, Raczkowiak 6, P.Szutta 4, Rogoziński 2, Kubiak 1, Laskowski 1, N.Szutta 1, Gessner.
Kary: Kaczmarek 4min., Laskowski 4min., N.Szutta 2min.
Karne: 4/5
Kibiców: 100

W meczu 20 kolejki podopieczni Marcina Pietruszki jechali na mecz aż 400 kilometrów by zagrać z zajmującą siódme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 18 punktów – Szkołą Mistrzostwa Sportowego. Zespoły przed tym meczem dzieliły cztery punkty, jak się okazało po spotkaniu ta różnica nie zmieniła się.

Początek meczu to spokojna gra obu drużyn, z lekką przewagą gospodarzy. Zespół z Gdańska zdecydowanie przeważał pod względem warunków fizycznych na co już nasza ekipa nie miała wpływ a mimo to udało się rozgryźć obronę i znaleźć sposób na dobrze broniącego golkipera gospodarzy Adama Morawskiego, który kilka dni wcześniej dostał powołanie do kadry Polski.
W piętnastej minucie SMS odskoczył Wolsztyniakowi na 3 bramki ale nasi zawodnicy szybko odrobili stratę i za sprawą Huberta znów na tablicy mieliśmy remis. Niestety sama końcówka pierwszej połowy to mały przestój naszych chłopaków, skutecznie wykorzystali to gospodarze schodząc do szatni z czterobramkową przewagą.
Druga część gry rozpoczęła się od bramki SMS’u, który nie pozwalał sobie na zniwelowanie kilku bramek różnicy. Dopiero w 37 minucie Wolsztyniak wziął się do odrabiania strat i z 24:19 zrobiło się 24:24 !!! W tym momencie trzeba pochwalić dobrą postawę naszych zawodników. Rewelacyjnie grali w ataku i równie skutecznie w obronie, lecz to tylko rozwścieczyło gdańszczan, którzy szybko wzięli się w garść i zaczęli odrabiać starty. Na tablicy znów mieliśmy różnicę na naszą niekorzyść. SMS wygrywał 31:27 i choć do końca meczu pozostawał kwadrans mało kto myślał, powtórzy się historia sprzed kilkunastu minut i Wolsztyniak znów będzie remisował. Otóż udało się to naszym zawodnikom! Po skutecznych akcjach udało się odrobić niekorzystny rezultat i ostateczny wynik meczu dał Wolsztyniakowi jeden bardzo cenny punkt!
Wielkie gratulacje dla naszych zawodników, w szczególności dla Patryka Szutty, który zdobył bramkę na wagę jednego punktu na terenie rywala. Pochwała należy się dla każdego z ekipy, którzy wierzyli w siebie do ostatniej minuty co dało Wolsztyniakowi remis. Kolejne spotkanie to mecz z Sokołem Kościerzyna, który zajmuje 11 miejsce z trzynastoma punktami. Mecz w najbliższą sobotę o godzinie 17-stej na MSS Świtezianka. Zapraszamy ! Hej Wolsztyniak !

 

 

86 GSPR Gorzów Wlkp. AZS UW Warszawa 0:10 
87 KAR-DO Spójnia Gdynia Wybrzeże Gdańsk 18.00
88 OKPR Warmia-Traveland Polski Cukier-Pomezania Malbork 27:26
89 WKS Grunwald Poznań KS Meble Wójcik Elbląg 25:36
90 Vetrex Sokół Kościerzyna MKS Arot-Astromal Leszno 33:37
15 SMS ZPRP Gdańsk KPR Wolsztyniak Wolsztyn 36:36