sokół

   W najbliższą sobotę podopieczni Marcina Pietruszki podejmą na własnym parkiecie drużynę Sokoła z Kościerzyny. Zespół gości zajmuje aktualnie jedenaste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem trzynastu punktów. Swoje poprzednie spotkanie Sokół przegrał we własnej hali z Realem Astromal Leszno czterema bramkami. Obecne założenie klubu z Kościerzyny to utrzymanie się w lidze co z pewnością nie będzie łatwe. Do końca sezonu pozostało jeszcze pięć spotkań a Sokół będzie szukał punktów w każdym spotkaniu. Ekipa gości ma po za Grunwaldem Poznań, najgorszą obronę w lidze, na swoim koncie ma 545 bramek straconych i zaledwie 492 strzelone, w porównania z Wolsztyniakiem jest bardzo łaby dorobek. Miejmy nadzieję, że to spotkanie będzie lekką przeprawą i bezproblemowym zainkasowaniem dwóch punktów.
Trener Pietruszka będzie musiał w szczególności uważać na najlepszego zawodnika gości a zarazem najlepszego strzelca - Adama Lisiewicza. W poprzednim spotkaniu z Lesznem ten zawodnik strzelił aż 14 bramek. Równie ciekawie gra inny zawodnik, Maciej Reichel. Jeśli nasi zawodnicy dobrze zablokują możliwość gry tym dwóm czołowym zawodnikom Sokola, możemy być spokojni o losy meczu.
W naszym zespole niestety już do końca sezonu nie zagra obrotowy - Artur Chrapa. Problemy z więzadłami wykluczyły go z drużyny. Mecz z Sokołem odbędzie się w sobotę o godzinie 17.00 na MSS Świtezianka. Serdecznie zapraszamy