Wolsztyniak: Płóciniczak, Utrata - Kaczmarek 8, Raczkowiak 6, Wajs 5, Szutta N. 4, Rogoziński 4, Kubiak 2, Pietruszka 2, Gessner 1, Szutta P. 1, Laskowski, Podleśny, Cichy, Głowacki, Horowski.

Widzów: 200, ok 100 z Wolsztyna.


   Sobotniego spotkania nie możemy zaliczać do wyjątkowo ciekawych. Drużyna gospodarzy grała bardzo słabo popełniając liczne proste błędy, które Wolsztyniak wykorzystywał i tym samym bez problemów pokonał wojskowych.


   Początek meczu do dość mocne uderzenie poznaniaków, którzy szybko wyszli na prowadzenie 4:1, lecz po kilku minutach nasz zespół odrobił różnicę i to on do końca meczu miał przewagę punktową. Przez dłuższą chwilę pierwszej częśći gry żadna z drużyn nie potrafiła wykończyć bramką i przez około 10min na tablicy wynik się nie zmieniał. Dopiero w 18min Maciej Wajs po pieknym rzucie zdobył bramkę. Zespół gospodarzy praktycznie przez całe spotkanie grał bardzo chaotycznie, zawodnicy gubili częscto piłkę, kilkukrotnie podawali wręcz naszym zawodnikom, co z pewnością przyczyniło się do wygranej. Jedynym zawodnikiem gospodarzy, który zagrał na przyzwoitym poziomie był Krzysztof Dutkiewicz. Niejednokrotnie po potężnych rzutach z drugiej lini zdobywał bramki. Nawet dobrze znany naszym kibicom Ireneusz Żak, najlepszy strzelec poznaniaków, nie zdołał ustabilizować gry swojej drużyny. 

W naszej ekipie na wielką pochwałę zasłużył bramkarz Jarek Płóciniczak, który praktycznie zamurował w pierwszej połowię swoją bramkę a i w drugiej bronił rewelacyjnie, ta wygrana to m.in. jego zasługa!  W drugiej połowie Grunwald jeszcze próbował odrabiać straty, lecz Wolsztyniak był dla nich za silny. Pod koniec mogliśmy oglądać już tylko powiększającą się przewagę i kilka ciekawych popisowych akcji naszej drużyny.

Warto podziękować licznie przybyłym kibicom naszej drużyny, którzy zgromadzili się na hali w Poznaniu.  Wielkie podziękowania od całej drużyny ! Hej Wolsztyniak.

Kolejny mecz Wolsztyniaka już w najbliższą sobotę z zajmującą trzecie miejsce w tabeli - Warmią Olsztyn! Do zobaczenia na meczu!